?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry | Next Entry

ану ще тут попитаю
полтавчанчеги і гості міста
анука відгадайте шо за ройон на картінці 1980 року народження. хоч вулицю одну назвіть
нє, правильну відповідь я знаю, цікаво шо скажете виииивсю книгу можна глянути і скачати відси

Tags:

Comments

kilov
Dec. 26th, 2011 09:25 am (UTC)
Там і мій будинок є) самий крайній ліворуч вверху - Велико-Тирнівська,16. Ми в нього переїхали в 1973 році, зараз там мої батьки живуть. Зразу за домом починалося село Шиловка - це добре видно на фотці. Я довгий час так і вважав, що цей мікрорайон Шиловка називається. Але потім виявилось, шо це Алмазний. Підпис "Половки" - то не помилка: коли мікрорайон будувався, то технічною назвою його було "Половки", але потім його приєднали до Алмазного, який тут на іншій фотці. Алмазний (друга фотка, де видно кінотеатр "Зоря") будували на місці знесеного села Новоселовка, від якого майже нічого не лишилося, хіба шо дуб на вул. Алмазній біля бібліотеки, як повертати до общаги. Цей дуб згадується в енциклопедії "Полтавщина" в статті "Дуби". Новоселівка також відома під назвою "поселок Даманский", який був заселений колишніми засудженими. Ту частину Алмазного, де 28-а, 29-та школи, де Київське Шосе, ми так і називали - Даманський. "Я с Даманского!" - це був своєрідний мем того часу))) Тіпа "я крутой!".

З Алмазним якби все зрозуміло, а от хто тут скаже чому Половки Половками назвали? Недавно один таксіст сказав, що вулицю Половка назвали на честь танкіста Михайла Половка і шо це була (і є) центральна вулиця села Юрівка (зараз вже не села, а мікрорайону) і автоматично забудову в кінці вулиці Половка почали називати Половками. Це перша версія. Друга версія: Половки названі так тому, що тут було поселення половців - в лісі за Половками, де село Яр, проводились археологічні розкопки з цього приводу. Села Половки не було точно. Тут села Рябухи, Пушкарівка, Яр. Цікаво все-таки як утворилася назва "Половки".
sky_ua
Dec. 26th, 2011 10:19 pm (UTC)
Ха, так це знач я теж з Даманського )) А за дуб - цікаво, на скідьки він старий... Щодня ходжу повз нього )
kilov
Dec. 27th, 2011 07:49 am (UTC)
Енциклопедичний довідник "Полтавщина" 1992 року пише про цей дуб в статті "Дуби" таке: 13) У Полтаві на вул.Алмазній. Дерево віком 45 років. Перебуває у віданні міськкомунгоспу. Площа 0,02 га. Охороняється з 1979 року. (стор.259)

Отже, якщо в 1992 році алмазному дубу було 45 років, то в 2011 році йому десь 74-75 років.

Алмазний в енциклопедії згадується дуже куцо (Половки взагалі не згадуються). Все, що стосується Полтави в цій енциклопедії містить традиційні уявлення, усім відомі факти (котляревський-полтавська битва-біла альтанка і таке інше), багато раз переказані і описані в різних джерелах. Тому, сучасну історію Полтави в цій доволі товстій збірці відображено поверхнево, за винятком хіба шо різних виробничих та промислових обжектів.

Про Алмазний тут є декілька згадок: АЛМАЗНА ВУЛИЦЯ - від вулиці Красіна до Київського шосе. Прокладена в 70-х роках територіями колишнього передмістя Новоселівки... Є стаття про кінотеатр АЛМАЗ. Але більшість вулиць міста описана як біографія діячів, на честь яких ці вулиці називали. Так, в доволі великій статті про вулицю КАЛІНІНА ми читаємо лише біографію Михайла Івановича. А про те, що на території Полтави колись було село Шилівка, рештки якого ще збереглися за Автовокзалом і по вул. Велико-Тирнівській, взагалі нічого не пишуть. Так само як і про Макарівку, і про хутір Огнів, хоча трохи згадується про одну із самих старих козацьких місцевостей - Браїлки, відомі ще з 17 віку.

Profile

jalynchenja
нушозадурацкоєімяЯлина
Полтавський музичний портал

Latest Month

May 2016
S M T W T F S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Tags

Page Summary

Powered by LiveJournal.com
Designed by chasethestars